Контакт-центр (0312) 488-304
 
Контакт-центр (0312) 488-304

До уваги клієнтів

29.10.2019 / 16:43

АТ "Закарпатгаз" очікує цього року збитки у розмірі 459 млн грн

Причина такого стану справ – низький тариф на розподіл газу.
Головна будівля ПАТ "Закарпатгаз" Головна будівля ПАТ "Закарпатгаз" ФОТО: ПАТ "Закарпатгаз"

"Впродовж останніх чотирьох років у газовій галузі склалася критична ситуація. Регулятор проводить цілеспрямовану дискримінаційну тарифну політику, яка призвела до колосальних збитків. Теперішнє поетапне підвищення тарифів на 30% є недостатнім і призводить до краху галузі, в якій працюють понад 50 тисяч українців, з яких 1003 працівники — закарпатці", — зазначила фінансовий директор АТ "Закарпатгаз" Наталія Дорохіна.

Сьогодні людина сплачує за 1 кубометр газу суму, з якої 81,41% (5,13 грн) отримують НАК "Нафтогаз" та 3% (0,19 грн) АТ "Укртрансгаз", 2,04% (0,13 грн) – газопостачальна компанія (ТОВ "Закарпатгаз Збут") і 13,56% (0,85 грн) – оператор ГРМ (АТ "Закарпатгаз")".

Частка, яку отримує АТ "Закарпатгаз", йде на обслуговування та ремонт газових мереж, закупівлю необхідних матеріалів, модернізацію газорозподільної системи, роботу аварійно-диспетчерської служби, виплату зарплатні, податки тощо.

"Сьогодні АТ "Закарпатгаз" обслуговує понад 7,5 тисяч км газопроводів. Майже 170 км газопроводів з них встановлені більше 40 років і потребують заміни. На ці потреби підприємству необхідно орієнтовно 122 млн грн, не враховуючи коштів на відновлення дорожнього покриття. Сьогодні тариф підприємства на розподіл газу є таким, що у 2020 році можемо замінити лише 9 км газопроводів", — пояснила фінансовий директор Наталія Дорохіна.

Сьогодні Асоціація газового ринку України поширила офіційну заяву, в якій наголосила, що "дії НКРЕКП ведуть газорозподільну галузь до банкрутства та вбивають надії на транзит газу". Також у заяві представники асоціації закцентували на необхідності Європейської комісії та Секретаріату Енергетичного cпівтовариства звернути увагу на загрозу енергетичній безпеці країни, а також інтеграції з енергетичними ринками Євросоюзу.

 

Джерело: