Контакт-центр (0312) 488-304
 
Контакт-центр (0312) 488-304

До уваги клієнтів

25.01.2019 / 09:45

Газовики навчали закарпатців, як не стати жертвами «тихого вбивці»

Чадний газ – тихий вбивця. Цей газ так називають за те, що його не можна побачити або ж відчути його запах. І саме тому він надзвичайно небезпечний. Січень 2019 року "відзначився" 4 випадками отруєння чадним газом. Один з них, на жаль, летальний.
Відпрацювання в Іршаві Відпрацювання в Іршаві ФОТО: ПАТ "Закарпатгаз"

Аби розповісти закарпатцям про небезпеку, яку може становити неправильна експлуатація газового та пічного опалення, недотримання правил особистої безпеки працівники аварійно-диспетчерської служби ПАТ "ЗАКАРПАТГАЗ" разом із представниками управління ДСНС України в Закарпатській області провели позапланове відпрацювання у с.Оноківці Ужгородського району та в Іршаві.

В першу чергу, відвідували соціальні заклади і приватні обійстя. Особливу увагу звернули на помешкання представників соціально-незахищених категорій. 

  • «Ми перевіряли газові прилади на предмет дотримання безпечної експлуатації. У перших же трьох будинках, в які ми зайшли, були виявлені ряд порушень: забитий вентиляційний канал, несправне пічне опалення, витік газу. По кожному випадку були вжиті необхідні заходи. Особливо важливо було ліквідувати витік газу у одному з помешкань, адже ситуація там була дуже серйозна», – зазначив начальник аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Закарпатгаз» Тиберій Куштан.

За словами Тиберія Куштана, такі відпрацювання дуже потрібні, оскільки люди рідко коли звертаються самостійно, адже не усвідомлюють рівня небезпеки. До прикладу, порушення функціонування вентиляційних та димових каналів, несправне пічне опалення може призводити до утворення чадного газу. Людина не відчуває його появи у повітрі, однак починає відчувати нездужання, запаморочення, сонливість. Концентрація цього газу у кількості 0,3% призводить до летальних випадків. Отруєння наступає внаслідок критичної нестачі кисню в організмі.

  • «Єдине, що може просигналізувати про те, що у повітрі є певна концентрація чадного газу, це відчуття на слизових. Тоді людина відчуває, що їй «ріже» очі. У такому випадку терміново треба відчинити вікна і двері, вийти на вулицю і викликати фахівців за номером 104», – додав начальник аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Закарпатгаз» Тиберій Куштан.

У приміщеннях Оноківської сільської ради, лікарні та дитячого садочка представники ПАТ «ЗАКАРПАТГАЗ» почепили плакати, якими є симптоми отруєння чадним газом і що робити у випадку небезпеки. Мешканцям роздали календарики із відповідним змістом. А дітям з місцевого садочку розповіли про небезпеку гри з сірниками, недопустимість самостійного вмикання газових приладів, з’ясували, що означає номер 104 на яскравій машині газовиків. 

Джерело: