Контакт-центр (0312) 488-304
 
Контакт-центр (0312) 488-304

До уваги клієнтів

03.05.2019 / 14:33

Напередодні Великодня писанкарству вчилися і у Закарпатгазі

Незвичайний захід відбувся у ПАТ “Закарпатгаз”. У приміщенні ЦОКу для дітей провели майстер-клас з писанкарства, але перед тим — поговорили про давні звичаї та побут.
Майстер-клас з писанкарства для дітей Майстер-клас з писанкарства для дітей ФОТО: ПАТ "Закарпатгаз"

“Як це — не було планшетів і телефонів?”, — щиро дивувалися діти. Так само дивним для сучасних дітей виявилося знання про відсутність у будинках предків електрики та газу. Тож, задовільнивши цікавість малечі і поговоривши про безпеку поводження із газовими приладами в побуті, прийнялися за найцікавіше.

Навчити писанкарству взявся кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв Роман Пилип, який уже впродовж багатьох років досліджує традиційну закарпатську писанку.

  • “Для того, аби писанки вдалися, вам потрібен писачок, бджолиний віск, свічка, трохи витримки, гарний настрій і… магія”, — розпочав Роман Пилип.

Він розповів, що для орнаментів писанок здавна використовували певні символи. Переважна більшість з них повʼязані із сонцем.

  • “Мені було важко, але я дуже старалася. І рада, що у мене вийшло. Я свою писанку нікому не подарую. Вирішила покласти у свій кошик, коли піду освячувати паску”, — поділилася враженнями учасниця майстер-класу Юлія Данацко.

Дівчата і хлопці зосереджено працювали впродовж усього майстер-класу. І всі залишилися задоволені результатом.

  • “Проводити такі заходи — це означає залучати дітей до традицій, розвивати їх. І розвиток цей не тільки духовний, адже у дітей під час писанкарства навіть дрібна моторика рук розвивається. Та найцінніше у цьому процесі — зерно духовності, яке отримують учасники під час заходу”, — зазначив Роман Пилип.

Колективу ж Центру обслуговування клієнтів настільки сподобався майстер-клас, що попросили наступного разу провести його і для дорослих.

 Більше фото з події - за цим посиланням.

 

Джерело: