Контакт-центр (0312) 488-304
 
Контакт-центр (0312) 488-304

Новини

02.04.2018 / 16:46

На Закарпатті більше 7,5 тис підприємств, установ та організацій не готові до дистанційної передачі показань лічильників газу

Станом на початок квітня відповідне обладнання ще не встановлено на 7,5 тис об`єктів непобутового призначення, що становить 97,4% від загальної кількості споживачів Закарпатської області, що не є побутовими.
Необхідність своєчасного облаштування засобами дистанційної передачі даних для непобутових споживачів - вимога Кодексу ГРС. Необхідність своєчасного облаштування засобами дистанційної передачі даних для непобутових споживачів - вимога Кодексу ГРС. ФОТО: ПАТ "Закарпатгаз"

Не облаштованими засобами дистанційної передачі даних, залишаються 2 тис. об’єктів бюджетних установ та організацій,  31 об’єкт теплокомуненерго, 563 релігійні організації та понад 4,9 тис. промислових підприємств та інших суб’єктів господарювання. У переважній більшості це дрібні підприємства усіх форм власності, бюджетні установи та організації, що користуються природним газом на виробничі або власні потреби. 

  • "Наразі лише 2,6% об`єктів непобутового призначення облаштовані засобами дистанційної передачі даних. Усі інші, а це переважно підприємства компобуту з невеликим відбором газу, ще не здійснили облаштування відповідним обладнанням власних вузлів обліку. Кожному з них надіслано лист-повідомлення з роз`ясненням процедури. Тому закликаємо власників не затягувати цей процес і звертатися до наших фахівців для отримання технічного завдання". - наголосила директор комерційний ПАТ "Закарпатгаз" Олена Чечоткіна. 

Вимоги Постанови державного регулятора стосуються виключно клієнтів компанії - юридичних осіб, і не розповсюджуються на побутових споживачів області. Дистанційна передача показань лічильників газу затверджена п. 4 Постанови НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2494 "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем".  З технічними вимогами до обладнання та зразками документів можна ознайомитися на сайті компанії у розділі «Вимоги до засобів дистанційної передачі даних»

"Закарпатгаз" реалізує заходи з розвитку диспетчерського управління газорозподільною системою регіону відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем, що передбачає переход внутрішнього ринку природного газу на добове балансування, старт якого запланований на 1 серпня 2018 року. Однією з головних умов для запровадження нового режиму є облаштування приладів обліку непобутових споживачів природного газу Закарпатської області засобами дистанційної передачі даних.