Контакт-центр (0312) 488-304
 
Контакт-центр (0312) 488-304

Новини

29.10.2018 / 16:32

Попри відсутність боргів виробники тепла Закарпаття не можуть почати опалювальний сезон

Станом на 29 жовтня відсутні номінації по усім об’єктам ТКЕ області. До того ж з 1 грудня 2018 року НАК "Нафтогаз України" отримав право відключати тепловиків під час опалювального сезону. Таке право «Нафтогазу» забезпечено умовами Кодексу газотранспортних систем.
Попри відсутність боргів виробники тепла Закарпаття так і не отримали номінацій. Попри відсутність боргів виробники тепла Закарпаття так і не отримали номінацій. ФОТО: 104

ПАТ "Закарпатгаз" транспортує природний газ 8 тепловим компаніям області. У порівнянні з іншими регіонами країни, в Закарпатській області обліковується найменша кількість об’єктів ТКЕ. Зокрема, це КП «Хусттепло» у місті Хуст та дрібні котельні в містах Перечин та Іршава. Проте рішення «Нафтогазу» або його дочірніх підприємств припинити газопостачання опалювальних котелень може залишити без тепла усіх споживачів, які обслуговуються цими котельнями. 

  • «У випадках не отримання нами письмового доручення на підключення об’єктів ТКЕ та не отримання ними лімітів ми не матимемо права підключати котельні й здійснювати розподіл природного газу на такі об'єкти. Станом на 29 жовтня відсутні номінації по усім об’єктам ТКЕ області – в переважній більшості вони забезпечують теплом окремі полікліники, лікарні, гуртожитки та заклади освіти – як ми бачимо, у переліку переважно соціально важливі заклади», - зазначає в.о. комерційного директора ПАТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова. 

Щоб уникнути негативних наслідків, що можуть виникнути у зв’язку з неможливістю подати природний газ на вищезазначені об’єкти, ПАТ «Закарпатгаз» поінформувало місцеві органи влади, підприємства ТКЕ, державного регулятора, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг й громадськість про те, що отримання подібних доручень «Нафтогазу» впродовж опалювального періоду 2018/2019 років можуть мати місце. 

  • «Нафтогаз» отримав право залишати людей взимку без тепла. У цій ситуації нас використовують як інструмент для виконання рішень державного монополіста», - наголошує Юлія Соколова, в.о. директора комерційного ПАТ «Закарпатгаз». 

ПАТ «Закарпатгаз» не продає природний газ і не отримує гроші за нього. Єдиним оптовим постачальником газу для населення й постачальником для тепломереж є національна акціонерна компанія «Нафтогаз». ПАТ "Закарпатгаз", в свою чергу, здійснює виключно розподіл газу, тобто його транспортування  споживачам. У даному випадку – поодиноким об’єктам теплокомуненерго в Закарпатській області. Як Оператор ГРМ, ПАТ "Закарпатгаз" зобов'язаний припиняти газопостачання (або не здійснювати його відновлення) споживачеві при письмовому зверненні його постачальника.