Контакт-центр (0312) 488-304
 
Контакт-центр (0312) 488-304
06.05.2014 / 20:50
Планово-технічне обслуговування
Планово-технічне обслуговування (ПТО) внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків проводиться з метою виявлення витоків газу, запобігання виникненню аварійних ситуацій,наявність тяги в димових та вентиляційних каналах, перевірки на щільність газопроводів та газових приладів та апаратів, і ґрунтується на планово-попереджувальній системі робіт. Пам`ятайте, ПТО проводиться для Вашої безпеки.
Працівник ПАТ "Закарпатгаз" при проведенні ПТО в м. Ужгород Працівник ПАТ "Закарпатгаз" при проведенні ПТО в м. Ужгород ФОТО: ПАТ "Закарпатгаз"

Роботи з ПТО внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків проводяться безкоштовно. Відповідно до Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів від 05.07.2006 р. № 938, їхню вартість включено до тарифу на природний газ.

Споживач має забезпечити доступ працівникам газового господарства до своїх помешкань для проведення ПТО (ст.29 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 09.12.1999 р. №2246). Представники газового господарства повинні чітко зазначати ціль свого візиту та пред’явити на вимогу споживача службове посвідчення.

Як проводиться ПТО

ПТО проводиться для Вашої безпеки. ПТО проводиться для Вашої безпеки. ПАТ "Закарпатгаз"

Газове господарство заздалегідь повідомляє мешканців багатоквартирних будинків про проведення ПТО, розмістивши оголошення на своєму офіційному сайті та інформаційних дошках поряд з під’їздами.

Роботи з ПТО виконує служба експлуатації ввідних та внутрішніх газопроводів, обладнання житлових будинків, підприємств житлово-комунального і побутового обслуговування (ВБГО) газового господарства. Працівники цієї служби обстежують на щільність внутрішньо будинкові газопроводи, газові прилади та апарати (за допомогою мильної емульсії або приладовим методом), за необхідності ліквідують виявлені витоки газу.

Під час проведення ПТО у помешканні також перевірять:

  • відповідність установки газових приладів, прокладання газопроводів та побудови приміщень вимогам проекту і діючих нормативних актів;
  • наявність вільного доступу до газопроводів і газових приладів, а також у підвали та на горища, де прокладені газопроводи;
  • димові та вентиляційні канали на наявність тяги;
  • працездатність газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв.

Крім цього, під час проведення ПТО служба має виконати роботи з:

  • очищення, налагодження та регулювання газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв;
  • розбирання, очищення від залишків корозії і мастила та змащування всіх запірних пристроїв, установлених на газопроводах та газових приладах;
  • очищення теплообмінних апаратів від сажі та окалини;
  • дрібного ремонту газової апаратури і приладів (заміна гвинтів, штифтів, пружин, ущільнюючих матеріалів при перепакуванні фланцевих та різьбових з'єднань і запірних пристроїв).

Періодичність робіт

Які документи потрібно надати і які підписати

Додаткова інформація