Контакт-центр (0312) 488-304
 
Контакт-центр (0312) 488-304

Розподіл

24.02.2016 / 14:33

Як передати показання лічильника

Вчасне надання показань лічильника газу є запорукою коректного розрахунку плати за спожитий ресурс. Для відображення фактичного споживання природного газу в платіжному документі мешканцям Закарпатської області необхідно щомісяця, станом на 1-ше число, фіксувати показання приладів обліку та передавати їх газорозподільній організації.
"Особистий кабінет" - зручний веб-сервіс для споживачів природного газу "Особистий кабінет" - зручний веб-сервіс для споживачів природного газу ФОТО: ПАТ "Закарпатгаз"

Згідно з новим Кодексом газорозподільних систем, затвердженим Постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 року, споживач зобов`язаний щомісяця, станом на 1-ше число, самостійно фіксувати показання приладу обліку газу і надавати інформацію газорозподільній компанії ПАТ «Закарпатгаз».

Передати показання приладу обліку можна у будь-який зручний для споживача спосіб:

  • через «Особистий кабінет», зареєструвавшись на сайті 104.ua;
  • за допомогою контакт-центру газорозподільної організації: тел. (0312) 48-83-04, (067) 01-03-104;
  • електронною поштою:contact@zk.104.ua;
  • СМС-повідомленням на короткий номер 7104. У повідомленні необхідно вказати номер особового рахунку та показання лічильника у форматі: ХХХХХХХХХХ ХХХХХ, де ХХХХХХХХХХ – 10 цифр особового рахунку споживача, ХХХХХ – показання лічильника (до 5 цифр). Обидва параметри розділені пробілом. Після відправлення повідомлення у правильному форматі споживач автоматично отримує відповідь: «Ваші показання прийняті та оброблені. Дякуємо»;
  • за допомогою інтелектуального голосового IVR меню (цілодобово, за номером контакт-центру (0312) 48-83-04), (067) 01-03-104;
  • особисто звернувшись до оператора. 

За даними операторів: «Вартість відправлення SMS на номер 7104 для абонентів мережі ПрАТ «Київстар» становить 0,94 грн, ТОВ «Лайфселл» (lifecell) - 0,94 грн, ПрАТ «МТС Україна» (МТС і Vodafone) - 0,94 грн. Тарифи у гривнях з урахуванням ПДВ. Додатково утримується збір до Пенсійного фонду в розмірі 7,5% від вартості послуги без урахування ПДВ». З урахуванням усіх податків та зборів для абонентів названих операторів вартість відправлення SMS-повідомлення на номер 7104 становить 1 гривню.

Показання лічильника, відправлені споживачем з «Особистого кабінету», зараховуються на особовий рахунок у той же день, а обробка даних, переданих через контакт-центри, займатиме трохи більше часу. Перевідчитись, що передані показання лічильника зафіксовані можна в «Особистому кабінеті» в розділі «Показання лічильників» в книзі споживача або зв’язавшись з оператором контакт-центру.

Вчасна передача інформації про обсяги спожитого енергоресурсу мінімізує наявність неточностей при розрахунку оплати. Саме тому дуже важливо вчасно передати фактичні показання лічильника. Скориставшись новим web-сервісом «Особистий кабінет», здійснити передачу фактичних показань можна практично миттєво, при цьому з’являється можливість самостійно переконатись, що фактичний обсяг спожитого газу зараховано на особовий рахунок

Показання приладів обліку від споживачів прийматимуться до 5-го числа місяця, наступного за звітним. Втім ми просимо споживачів не зволікати і старатися надавати показання якомога оперативніше, адже для занесення їх в базу нашим операторам теж потрібен час.

Дисциплінованість при повідомленні фактичних показань лічильника та своєчасна оплата будуть вашою персональною гарантією економії часу, коректного обліку природного газу та суттєво зменшать кількість конфліктних ситуацій.

Джерело: